Současné trendy webdesignu  (2.část)

2. 3. 2017

V minulém článku jsme vám již prozradili pár současných trendů a tentokrát je čas na pokračování. Řeč bude například o animacích, flat designu či zajímavém efektu “Parallax”.

 

Flat design

Dalším moderním nástrojem dnešní doby je takzvaný “Flat Design”.  Od stínovaných, zaoblených a prostorových tlačítek, nadpisů či obrázků přecházíme na “placato”. Zde opět platí pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Flat design pracuje často s jedno-barevným pozadím, jednoduchými tlačítky, avšak výraznou typografií. Tento trend se drží již několik let a vypadá to, že zdaleka nekončí.

Flat-Web-Design-001

Prallax

Pokud chcete čtenáře zaujmout a vytvořit na svých stránkách zajímavý efekt, parallax je pro Vás tou pravou volbou. Princip tohoto efektu spočívá v prolínání se obrázků a textu, zatím co scrollujete stránkou.

1-parallax-scrolling-websites

Scrolling one page

V dnešní moderní době všichni neustále “scrollují”, tak proč toho nevyužít a nepřizpůsobit tomu také své stránky? Nechte čtenáře scrollovat a vyprávějte tak svůj příběh na jedné stránce. Příběh tak nabude poutavosti a uživatelé nebudou chtít se čtením přestat. Pro větší přehlednost příběh rozdělte na více částí, které pak ještě barevně odlište.

V případě srolling page je vhodné zvolit fixní menu, aby uživatel při změně výběru z menu nemusel scrollovat celou stránkou zpět nahoru.

blueasy-650x1582

Ilustrace

Víc a víc se dnes na webových stránkách objevuje použití ilustrací namísto reálných fotografií. Uživatel je totiž díky jednoduchým ilustracím mnohdy schopen lépe porozumět obsahu, který chceme sdělit a obvykle s nimi také sympatizuje.

 

Sympathiediagnose-Speed-Dating-für-Singles-in-Berlin

741bd2228a59b473f5ca29cd32638fc3

Animace

Další prvek, kterým můžeme zaujmout čtenářovu pozornost je určitě animace. Použitím vhodných a jednoduchých animací jistě docílíte svého. Uživatel tak cítí, že se kolem něho něco děje a stránku jen tak neopustí, ba naopak.

59d81af4c6eb38054173ada2b1f95235.gifc20fc9fcb40cc932d12e346815c53876.gif

Karty

Podobný design můžete znát například z prostředí windows phonů či ze stránek Pinterest. Uspořádání pomocí karet umožňuje zobrazovat více druhů obsahů stránky najednou a dává tak uživateli možnost rychlého výběru a přehledu. Tento design je vhodný především pro stránky s velkým množstvím fotografií. Navíc skvěle spolupracuje s respozivním designem.

 

column-five.gif

 

Doufáme, že vám náš článek pomohl nebo vás nějakým způsobem inspiroval.

 

Pokud jste si však utvořili představu, ale nemáte dostatek znalostí či zkušeností s tvorbou webu, nezoufejte! Pořád jsme tu my, UVM. Tak se na nás neváhejte obrátit a my vám s uskutečněním vašich představ rádi pomůžeme.

 

Kategorie

Newsletter

Můžete nás sledovat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Working...