Současné trendy webdesignu  (1. část)

28. 2. 2017

Plánujete tvorbu nových stránek, ale nemáte ani tušení, co právě letí? Nezoufejte! Tentokrát jsme pro vás sepsali pár současných trendů, kterými rozhodně nic nezkazíte ba naopak. Zaujmete a budete IN.

Asi nejdůležitějším trendem dnešní doby je takzvaný responzivní design, který se umí přizpůsobit jak telefonu, tak třeba i tabletu. To však není zdaleka všechno! Čtěte dál a dozvíte se víc. 

 

Minimalismus

V případě minimalismu platí heslo “ČÍM MÉNĚ TÍM LÉPE!”. V dnešní uspěchané době jednoduše není není čas ztrácet čas a tak je tomu potřeba přizpůsobit i webdesign. Webové stránky se tak stávají přehlednější a pro uživatele mnohem přátelštější. Práce s prostorem je pro minimalismus klíčovou a tak není výjimkou, že najdeme na stránce pouze jedno osamocené tlačítko. Čím více volného prostoru je totiž okolo, tím více pozornosti se prvku dostane.

minimal

Responzivní design

V dnešní době smartphonů a tabletů se stává respozivní design naprostou nutností. Je důležité, aby se velikost obsahu stránek přizpůsobila zařízení, na kterém je prohlížen a zajistila tak pohodlnost prohlížení jeho uživatelům. Pokud už tedy uvažujete o tvorbě responzivního designu, je vhodné začít u mobilní verze, kterou postupně rozšíříte až k verzi desktopové.

responsive

Typografie

Doby fontu Arial a Times New Roman jsou již dávno pryč. In je teď především použití většího a netradičního písma s širším řádkováním. Pokud chcete něco zvýraznit či zdůraznit, není nic jednoduššího. Při výběru fontu však nezapomeňte na to, aby obsahovat potřebnou diakritiku.

typografie

Tip pro vás: Vhodné fonty si můžete bez problémů vyhledat na stránce www.google.com/fonts.

Fotografie či video přes celou obrazovku

Již v minulých letech bylo velkým hitem použití fotografie či videa přes celou obrazovku a tento trend trvá i nadále. Pokud se však rozhodnete použít tento design, nezapomínejte, že klíčová je vysoká kvalita fotografie. Tímto způsobem zaujmete a sdělíte hlavní myšlenku stránek během pár vteřin, aniž byste museli něco sáhodlouze psát a uživatel sáhodlouze číst. Není však na škodu přes obrázek umístit krátké poselství či název Vaší firmy

collection_jelinek

Video

Video je bezpochyby jedním z nejlepších nástrojů, kterým rychle a snadno zaujmete čtenáře. Sdělíte tak Váš příběh příjemnější formou nežli čtením.

video

Ikony

Stejně jako se dětem v útlém věku ukazují obrázky pro snadnější porozumění, není tomu jinak ani u dospěláků. Nejjednodušší a nejlepší volbou, je používat sadu ikonek, která při změně velikosti neztrácí na kvalitě. Takový FontAwesome navíc nabízí nespočet různých druhů ikonek, takže se skutečně nemusíte bát, že byste si nevybrali.

ikony

 

Dnes jsme vám prozradili pár základních triků pro design vašich stránek. Ještě ale zdaleka nekončíme. Co vás čeká v dalším článku? Těšit se můžete třeba na flat design, animace, ilustrace a další.

Kategorie

Newsletter

Můžete nás sledovat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Working...