Prezentační video - je důležité ho mít?

28. 10. 2016

Lidé chtějí vědět, jak hotel vypadá ještě předtím než ho navštíví. Jde o důležitý prvek, který má vliv na konečné rozhodnutí zákazníka. Avšak na internetu je až příliš mnoho informací, které vyžadují náročný průzkum.

Se vznikem internetového marketingu a sociálních medií se tradiční marketingová pravidla změnila. Hotely mají dnes možnost komunikovat se svými hosty prostřednictvím různých on-line kanálů.

Video je dnes v internetovém světě velmi populární, tak proč toho nevyužít?

Videa nabízí návštěvníkům možnost, jak získat potřebné informace bez vynakládání většího úsilí. Videoprezentace je oproti textu či fotografii poutavější formou prezentace hotelu, jelikož se kamera může po prostoru pohybovat a zákazníci tak mohou prostředí hotelu vidět jako na vlastní oči. Atmosféru doplní i správně zvolená hudba a video tak může intenzivněji vyvolávat emoce a chuť danou lokalitu a hotel navštívit. Text není pro návštěvníka natolik poutavý, aby s ním ztrácel čas, a z fotografie může mít zkreslené dojmy. Pokud je velmi obtížné najít požadované informace, návštěvník může dokonce webové stránky opustit.

Video je efektivní způsob, jak se spojit se zákazníky, jelikož je to preferovaný a oblíbený styl komunikace, a proto může být vaší konkurenční výhodou. Dle průzkumů, návštěvníci setrvávají na webových stránkách s videem o mnoho déle než na stránkách bez videí.

Video posílí přítomnost na internetu, zvýší návštěvnost a pomůže dosáhnout vyšší pozice ve vyhledávači. Prostřednictvím videa můžete vytvářet aktuální obsah pro váš blog nebo sociální sítě. Můžete sdílet sestřihy z akcí nebo běžného života.

Jaký typ videa lze použít?

  • Profesionální propagační video

Dnes se video nejvíce používá k představení a propagaci hotelu. Profesionální video s vysokou kvalitou působí seriózně a poskytuje zákazníkům přesnou představu o prostředí hotelu. Je tak velmi důležitou součástí webové stránky, která ovlivňuje rozhodnutí zákazníků.

Virtuální prohlídka hotelu je velmi oblíbeným způsobem prezentace hotelu zákazníkům, jelikož napodobuje bezprostřední zážitek spojený s návštěvou místa.

  • Vlastní video

Vzhledem k velké oblíbenosti videí můžete vytvořit vlastní videa, která mohou sloužit jako další komunikační kanál. Tato videa by neměla nahradit profesionální propagační videa o hotelu. Můžete vytvořit krátká videa o speciálních a zajímavých akcích nebo provést rozhovor se svými hosty. Tato videa můžete použít pro obsah vašeho blogu nebo sociálních sítí.

  • Video hotelových hostů

Hoteloví hosté dnes nejen píší hodnocení, ale také nahrávají videa o pobytu v hotelu. Vytvářejí videa hodnotící služby nebo videa zachycující události, které se v hotelu odehrály (svatby, konference atd.). Potenciálním zákazníkům tak poskytují reálný obraz zachycující pozitivní, ale případně i negativní stránky. Proč tedy například na svých sociálních stránkách nesdílet tato videa? Je to osobitý obsah takzvaně zadarmo.

 

Využijte sílu obrazu a rozvíjejte svoji přítomnost na internetu prostřednictvím kreativního videa!

Kategorie

Newsletter

Můžete nás sledovat

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace

Working...